MENÜ
Erzurum -13°
Erzurum Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Türk Düşmanlığı
M.Tevhit Gülseven
YAZARLAR
27 Aralık 2020 Pazar

Türk Düşmanlığı

1974 yılında Kıbrıs’ta Rumlar tarafından katledilen 14 gencimizin cenaze törenleri 26 Aralık 2020 tarihinde yapıldı, cenaze namazları kılındı ve Rumlar tarafından şehit edilen bilmem kaç bininci Türk şehitlikteki yerlerini almış oldular!

15 Mayıs 1919 tarihinde Yunanlıların Ege’yi işgal etmesinden sonra gerçekleştirdikleri katliamlar on binlere ulaşmıştı!

1974 Kıbrıs Barış harekâtına kadar da Kıbrıs’ta 126 Türk’ü katletmişlerdi!

Niçin?

Emperyalist ülkelerin Türkiye üzerindeki emellerini gerçekleştirmek için Rum ve Ermeni milletini taşeron olarak kullanması; asırlardan beri süregelen bir kötü bir motivasyondur!

Emperyalist ülkelerin Türk düşmanlığını her zaman canlı tutması!

Hâlbuki biz Türklerin herhangi bir millete karşı belli bir düşmanlığımız yoktur!

Türk düşmanlığını kiliseyi arkalarına alarak, din adamlarına asırlardır yerleştirdikleri Türk düşmanlığını milli davaları haline getirmişlerdir.

Rum ve Ermenistan halkının bir kısmını psikopat Türk düşmanı yaptılar!

Ermenistan’ın, Yunanistan’ın devlet olarak, sürdürdükleri politikalar itibariyle Türk düşmanlığından başka hedefleri olduğunu düşünmüyorum!

Emperyalist ülkelerin Türkiye’yi zor durumda bırakmak,  zayıflatmak, gelişmesine engel olmak için kurulan terör örgütlerine koşarak canla başla destek veren bu iki milletin baldırı çıplaklarıdır.

Türk İslam din adamları ise Rum ve Ermeni din adamlarının onda biri kadar bile ne yazık ki; milli ruha sahip değillerdir. Hatta Türklükten nefret eden, Türk kelimesinden rahatsız olan cemaat, tarikat ve siyasi İslam mensupları da emperyalist ülkelerin motivasyonu ve teşvikleriyle bu düşünceye gelmişleridir!

Eğitim sistemimizde ülkü birliği, milliyetçi düşünceler,  emperyalist ülkelerin amaçları yer almalıdır! Gelecek nesillerin çok daha bilinçli, güçlü olmasına zaruret vardır!

Türk gençlerinin en önemli görevleri; bağımsızlık, emperyalist ülkeleri tanımak, bizi düşman gören tarih sayfalarından silmek için her düşmanlığı yapabilecek milletlere karşı güçlü ve bilinç geliştirmek olmalıdır! Karşının aksiyonlarını okuyabilmelidir!

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Müzahir Doğan
 8 Şubat 2021 Pazartesi 22:02
Emeğine ve yüreğinize sağlık değerli dostum
 Mevlüt Murat
 8 Şubat 2021 Pazartesi 16:24
Bahsi geçen üç milletin hiç birinin diğerinin düşmanı olduğuna inanmak istemiyorum. Ve özellikle Türk-Ermeni, Türk-Yunan gerginliğinin hiç bir tarafa faydası yok. Biz Yunana karşı silahlandıkça Rusya, ABD ve diğerleri zenginleşirken düşman görülenler fakirleşmekteler. Aradan 10 yıl geçince alınan silah ve mühimmatların miadı dolar, sil baştan silahlanma yarışı devam eder. Halbuki bu harcanan paraları ekonomide kullanabilsek üç ülke insanı dahada rahat eder. Bir de şu açıdan bakalım; biz komşuyuz komşu komşunun külüne muhtaçtır derler. Bir Çinlinin yemeğini yiyemeyiz amma bu üç millet çok rahatlıkla birbirlerinin çorbasına kaşık sallar. Düsturumuz, şiarımız “Yurtta sulh cihanda sulh” olmalıdır. Dünyanın nimetleri Adem’in çocuklarına yeter.
Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2022 Erzurum Gazetesi