MENÜ
Erzurum 31°
Erzurum Gazetesi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Aydemir: ‘Dadaşlar dünyaya nizam verecektir’
Siyaset
28 Nisan 2022 Perşembe 01:19

Aydemir: ‘Dadaşlar dünyaya nizam verecektir’

Sadettin Akatay’ı rahmetle yad eden Milletvekili Aydemir, O’nun: ‘Dadaş çelik bir yaydır, onu germeye gelmez/Çağlayan bir sel olur, dağlara da baş eğmez/Yayla bulutu gibi yükselir yavaş yavaş/Sonra birden sel olur, köpürür coşar Dadaş. ‘ dizelerini aktararak dadaşlığı tarif etti.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir CHP Grup Başkanvekili Özel’e sert tepki vererek, ‘Yemin olsun! Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı  hep zirvelerde tutacağız. Yemin olsun! kılına zarar vermeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. ‘ dedi.

İHANETTEN ÖTE İSİM VERMEK GAFLETTİR

TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin tespitlerini paylayan Milletvekili Aydemir, ‘Gezi Olaylarını masum gösterme çabaları ihaneti perdeleme girişimidir” dedi. Aydemir, ‘Bu ülkenin 200 Milyar Dolarına mal olan, bütün iktisadi kodları alt üst eden bu girişime ihanetten öte isim vermek gaflettir. ‘ kaydını düştü.

MUHALEFETİN ÜLKE İÇİN ÜRETTİKLERİ ZERRE BİR DEĞER YOK

Bir gazetecinin, ‘Kılıçdaroğlu kavga edeceğiz diyor ne dersiniz?’ sualine cevap veren Milletvekili Aydemir, ‘Hayatları kavga, yalan ve iftira… Bugüne kadar bu ülke için ürettikleri zerre bir değer yok! ‘ diye konuştu.

‘DAHASINI YAPMALIYIZ’

Yine bir gazetecinin ‘Ermeni iddialarına yeterince tepki verebiliyor muyuz?’ sorusuna karşılık veren Milletvekili Aydemir, ‘AK Parti iktidarlarıyla birlikte ön almaya, had bildirmeye başladık. Dahasını yapmalıyız. Soykırımın esaslısını Ermeni çeteleri milletimize yaşatmıştır’ vurgusunu paylaştı

AYDEMİR’DEN ŞAİR AKATAY’A VEFA

1944 yılında hakkın rahmetine kavuşan Bar Şiirinin müellifi edip Sadettin Akatay’ı rahmetle yad eden Milletvekili Aydemir, O’nun: ‘Dadaş çelik bir yaydır, onu germeye gelmez/Çağlayan bir sel olur, dağlara da baş eğmez/Yayla bulutu gibi yükselir yavaş yavaş/Sonra birden sel olur, köpürür coşar Dadaş. ‘ dizelerini aktararak dadaşlığı tarif etti.

AYDEMİR’DEN DADAŞ’ı TAKDİM

Milletvekili Aydemir, ‘Dadaşı tarif ettiğimizde, esaslı bir kayıt düşüyoruz; vatanseverliğin en alası, diyoruz. İşte böyle bir isim 1944 yılında vefat etti.  Bar şiirinin müellifi Sadettin Akatay. Bar şiiri, vatanseverliğin ne olduğunu mısra mısra, satır satır ortaya koyan bir şaheserdir. Her dadaş yüreğinin terennüm edildiği bir şiirdir. Bütün Dadaşlar Bar Şairini yüreklerinde yaşatıyor. Onu rahmet ve minnetle anıyoruz. Altını çizerek vurguluyoruz ki, dadaşlar bu vatan topraklarında bütün dünyaya nizam verecektir. ‘ dedi

AYDEMİR GEZİ OLAYLARINI HATIRLATTI

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Gezi Parkı olaylarını hatırlatarak, bağımsız Türk mahkemelerinin kararını verdiğini söyledi. Aydemir, Gezi olaylarının, milletin birliği ve dirliğine yönelme olduğunu dile getirerek, "Bunlar, bu milletin 200 milyar dolarına mal oldular. 3-5 ağacı bahane edip ülkenin altını üstüne getirmeye çalıştılar. Dirayetli bir lider olmasaydı ne olurdu, nereye varırdı?" diye konuştu.

‘BUNLAR YETERLİ İHANET DEĞİL Mİ?’

Gezi olaylarından sonra döviz kurları ve faizlerin yükseldiğini anlatan Milletvekili Aydemir, "Bunlar yeterli ihanet değil mi? Neyin hesabı yapılıyor? Sırf siyasi ikbal uğruna hakikatleri tersyüz etmek kime ne fayda sağlar? Aportta bekleyen vatan hainleri var, bunları biz biliyoruz. Bunların yelkenine rüzgar taşımak kime fayda sağlar?" ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN'I HER DAİM EN ZİRVELERDE TUTACAĞIZ’

"15 Temmuz darbe girişimi" ile "Gezi Parkı olayları"na ilişkin davanın karara bağlanmasının ardından açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kullandığı ifadelere tepki gösteren Aydemir, "Dün bir grup başkanvekili çıkmış, 'ant olsun' deyip Sayın Cumhurbaşkanımızı tehdit ediyor. Hadi oradan densiz, terbiyesiz, saygısız. Sen bu milletin en zirve ismini bu şekilde tehdit edemezsin. Yemin olsun, Recep Tayyip Erdoğan'ı yaşadığı sürece en zirvelerde tutacağız. Onun kılına zarar vermeye çalışanlara yemin olsun ki geçit vermeyeceğiz. ‘ dedi

HADLERİNİ BİLDİRİRİZ

Milletvekili Aydemir, ‘Bu millet uyandı, kendisine bir lider buldu, bir yol açıldığını gördü. Bu millet yeniden eski o haşmetli günlerine döndü. Sizin zelil, alil hallerinize döndüremeyeceksiniz. Edepsizliğin bu kadarına yeter. TBMM'de, 'Soykırım vardır.' diyenlerle kol kola girenler, Sayın Cumhurbaşkanımıza bu neviden ant içerek tehdit yöneltemezler. Yönetirlerse milletçe hadlerini bildiririz." diye konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   Künye
Copyright © 2022 Erzurum Gazetesi